Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

serdecznie zaprasza na
XXXVIII koncert z cyklu Spotkania z
muzyką Kaszub pt.
Gwiôzdka z Lãbòrga jidze Koncert odbędzie się
w sobotę 21 grudnia o godz. 18.00
w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a.
W programie wieczoru: wizyta kolędników oraz kolędy kaszubskie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska”.
Koncert zrealizowano ze środków przyznanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenia z 2013:


Rocznica zaślubin

Dnia 10.02.2013 w Pucku odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę zaślubin Polski z morzem. Dokładnie 93 lata temu, 10 lutego 1920 na terenie Morskiego Dywizjonu Lotniczego, na północ od puckiego portu rybackiego, symbolicznego aktu dokonał gen. Józef Haller, wrzucając do morza platynowy pierścień.

Uroczystość rozpoczęła się na puckim rynku, gdzie nastąpiło oficjalne powitanie zaproszonych gości, pocztów sztandarowych, przedstawicieli organizacji biorących udział oraz wszystkich zgromadzonych. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do kościoła farnego pw. św. Piotra i Pawła gdzie została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. infułat Stanisław Zięba. Po Mszy św. Odbył się przemarsz do portu rybackiego, gdzie zostały wręczone odznaczenia oraz nastąpiło złożenie kwiatów przy pomniku gen. Józefa Hallera.

Nasz oddział był reprezentowany przez poczet sztandarowy oraz przedstawicieli zarządu.


Spotkanie opłatkowe 12 stycznia 2013

Dnia 12 stycznia odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe członków i sympatyków wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, które poprzedziła msza św. z liturgią słowa w języku kaszubskim w Kościele pw. Św. Leona w Wejherowie, którą odprawił Ks. Kanonik Marian Dettlaff. Oprawę muzyczną zapewniło Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka. Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali Gimnazjum nr.1 przy ul. Sobieskiego. Uczestnicy spotkania po za życzeniami i przełamaniem się opłatkiem znaleźli czas na wspólne wykonanie kolęd i słodki poczęstunek. Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka uświetniło uroczystość wykonaniem kilku pieśni i kolęd ze swojego bogatego repertuaru. Wręczono również kilkanaście legitymacji nowym członkom naszego oddziału. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
oplatek

oplatek

oplatek

oplatek
Copyright © 2011 - 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone